BLACK BULL HD Impact Protection Railing System - End Post 1,000mmH - Indoor Use - Powder Coated - Yellow
Characteristics of the article 194.14.244
| Type | Upright post for start/end |
| Material | Sectional steel |
| Finish | powder-coated |
| Colour | yellow |
| Height | 1000 mm |
| Width | 100 mm |
| Depth | 100 mm |
| Fixture | for screw anchoring |
| Applications | indoor |
| Number of anchors | 4 |
| Weight | 17,00 kg |
Do you have questions about article 194.14.244?
Contact us via telephone (01453 852620) or Send an Email


