BLACK BULL Protection Guard - Indoor Use - 600 x 750mm - Yellow/Black
Characteristics of the article 195.18.515
| Function | Collision protection |
| Material | Top grade steel |
| Finish | powder-coated |
| Colour | yellow/black |
| Height | 600 mm |
| Width | 750 mm |
| Diameter | 76 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Fixture | for screw anchoring |
| Applications | indoor |
| Number of anchors | 8 |
| Weight | 14,00 kg |
Do you have questions about article 195.18.515?
Contact us via telephone (01453 852620) or Send an Email


