BLACK BULL Corner Protection Guard - Indoor Use - 350 x 600 x 600mm - Yellow/Black
Characteristics of the article 195.13.241
| Function | Corner protection |
| Material | Top grade steel |
| Finish | powder-coated |
| Colour | yellow/black |
| Height | 350 mm |
| Width | 600 mm |
| Diameter | 76 mm |
| Depth | 600 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Number of anchors | 12 |
| Fixture | for screw anchoring |
| Applications | indoor |
| Weight | 20,00 kg |
Do you have questions about article 195.13.241?
Contact us via telephone (01453 852620) or Send an Email


