BLACK BULL FLEX Protection Guard - Indoor Use - 390 x 1,000mm - Yellow/Black
Characteristics of the article 196.20.479
| Function | Collision protection |
| Material | Top grade steel, with polyurethane spring elements |
| Finish | powder-coated |
| Colour | yellow/black |
| Height | 390 mm |
| Width | 1000 mm |
| Diameter | 76 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Fixture | for screw anchoring, with spring element |
| Applications | indoor |
| Number of anchors | 8 |
| Weight | 13,60 kg |
Do you have questions about article 196.20.479?
Contact us via telephone (01453 852620) or Send an Email


