BLACK BULL Pallet Rack End Frame Protectors - 'U' Profile - 400mmH - 5mm Gauge - Yellow/Black
Characteristics of the article 197.28.897
| Design | U-profile |
| Material | Top grade steel |
| Finish | powder-coated |
| Colour | yellow/black |
| Height | 400 mm |
| Width | 160 mm |
| Depth | 160 mm |
| Thickness | 5 mm |
| Fixture | for screw anchoring |
| Number of anchors | 6 |
| Weight | 10,00 kg |
Do you have questions about article 197.28.897?
Contact us via telephone (01453 852620) or Send an Email


