CONTROLLER-PLUS Semi-Automatic Drop Down Post - 1,000mm H - Individually Keyed
Characteristics of the article 114.14.132
| Shape | square |
| Material | Anodised aluminium |
| Finish | Anodised aluminium with red reflective bands |
| Colour | white |
| Overall height | 950 mm |
| Cross-section | 70/50 mm |
| Drive-over height | 75 mm |
| Fixture | for screw anchoring, with base plate |
| Locking mechanism | Individually Keyed |
| Locking mechanism | Cylinder lock |
| Weight | 5,00 kg |
Do you have questions about article 114.14.132?
Contact us via telephone (01453 852620) or Send an Email


