TRAFFIC-LINE Pipe Protection - CURVATURE 85 - Self-Adhesive 1,000mm Lengths - Yellow/Black
Characteristics of the article 422.17.488
| Type | for tubes 70-100 mm |
| Shape | Bend section |
| Function | Pipe protection |
| Material | PU (polyurethane foam) |
| Colour | yellow/black |
| Length | 1000 mm |
| Width | 125 mm |
| Inside diameter | 85 mm |
| Radius | 67 mm |
| Thickness | 25 mm |
| Fixture | self-adhesive |
| Applications | outdoor and indoor |
| Weight | 2,50 kg |
Do you have questions about article 422.17.488?
Contact us via telephone (01453 852620) or Send an Email


